Fal Nasıl Bakılır

Yayınlanma Tarihi: 31 Ağustos 2016 Ekleyen: admin


İnsanlar umutlanmayı, ümit etmeyi ve sonuca odaklanıp beklemeyi severler. Beklentilerinin gerçekleşeceğini duymak her insanın hoşuna gider. Hatta pek çok insan gelecekte neler olacağını çok merak eder. Bunun için falcıları kapı kapı gezenler ve bu işe yüklü paralar yatıranlar hiç de azımsanmayacak kadar fazla. Geleceği merak edenler için günümüzde çeşitli fal teknikleri bulunmaktadır. Bu işi uzmanlıkla yapanlar da var amatör olarak kendilerini falcı addedenler de. Nasıl fal bakılır diye merak ediyorsanız fal teknikleri ve nasıl fal bakılacağı ile ilgili bazı tüyoları gözden geçirmeniz gerekir. [reklam id=1]

Kahve Falı

Kahve falı günümüzde en çok tercih edilen fal tekniğidir. Kahve içilen ortamlarda içilen kahveden sonra fincanın ters çevrilerek tabağa kapatıldığına şahit olmuşsunuzdur. Kahve falına bakabilmek için telvesinin yeterli miktarda olması gerekir. Kahve içildikten sonra fincan ters çevrilir. Eğer kendinizle alakalı bir şeyler duymak isterseniz fincanı kendi tarafınıza çevirmelisiniz. Bir müddet soğumasını bekledikten sonra fincanı açabilirsiniz. Karşınıza çıkan şekillere farklı anlamlar yükleyerek falınıza bakabilirsiniz. Bunun için her sembolün ne anlama geldiğini bilmeniz gerekiyor. Örneğin falda balık şekli çıkması büyük bir kısmetin geliyor olmasına yorumlanır. Ya da uzun uzun çizgiler görürseniz yola gideceğiniz anlamı çıkar. Ya da kuş görmeniz yine kısmet ve seyahat anlamı taşır. Bu ve bunun gibi sembollerden yararlanarak falınızı yorumlayabilirsiniz.    

El Falı

El falına bakmanın temel prensibi eldeki çizgilerin uzunluklarına ve şekillerine göre yorumlanmasıdır. Başparmağınıza gelen çizginin uzun olması, yaşamınızın uzun olacağı şeklinde yorumlanır. Ortadan dik olarak uzanan çizgi akıl çizgisi olarak yorumlanır ve hayatta elde edebileceğiniz başarılar hakkında ipucu niteliği taşır. Son olarak en üstte kalan çizgi ise kalp çizgisi olarak adlandırılır. Sosyal ilişkileriniz, yaşayacağınız aşklar ya da mutluluklar olarak yorumlanabilir.    

Tarot falı

  Tarot falı yine talep edilebilirliği göz önüne alındığında sıkça tercih edilen bir fal çeşididir. Her kart farklı bir semboldür ve genelde uzmanları tarafından çok farklı ve keskin bir şekilde yorumlanır.      
17 Ocak 2017

Yorumlarınızı bekliyorum...